Skip naar het menu Skip naar de content
Goes is goes
Uitagenda

Nieuwjaarsdag in het teken van Bach op het Marcussen-orgel in Goes

GOES Is er een mooiere manier om het nieuwe jaar te beginnen dan met de tijdloze muziek van Johann Sebastian Bach? Op Nieuwjaarsdag, vrijdag 1 januari 2027, bespeelt de stadsorganist van Goes, Arno van Wijk, het indrukwekkende Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk tijdens een concert dat geheel gewijd is aan de orgelmuziek van deze beroemde componist.

Bach behoort tot de absolute hoogtepunten uit de muziekgeschiedenis. Zijn orgelwerken zijn wereldberoemd om hun rijke harmonieën, virtuoze passages en indrukwekkende muzikale architectuur. Van verstilde, meditatieve klanken tot feestelijke en majestueuze muziek: Bachs composities weten al eeuwenlang te ontroeren, te inspireren en te imponeren.

Tijdens dit concert worden de twee nieuwe orgelwerken van Bach voor het eerst in Goes uitgevoerd. Dit zijn twee Ciaconas die in 2025 zijn ontdekt en door vooraanstaande muziekwetenschappers zijn toegeschreven aan Bach. Daarnaast klinkt ook de vijfde Triosonate, enkele koraalbewerkingen en twee Praeludia en Fugas.

Het Marcussen-orgel van de Grote of Maria Magdalenakerk vormt voor deze muziek een bijzonder instrument. De rijke klankmogelijkheden van het orgel en de fraaie akoestiek van de kerk bieden een prachtige omgeving om Bachs orgelmuziek volledig tot haar recht te laten komen.

Het concert begint om 16.00 uur, entree is gratis (met een vrijwillige bijdrage na afloop). Voor meer informatie: www.muziekindegrotekerkgoes.nl.

Event datum(s)

    • 1 januari 2027
Routebeschrijving

Dit vind je misschien ook interessant: